0

Fitoterapia to wzmacnianie organizmu za pomocą ziół. Surowce zielarskie wspomagają zdrowie, nie powodując skutków ubocznych. Ten sposób leczenia znany jest od wieków. Obecnie mimo rozwoju medycyny wciąż praktykuję się ziołolecznictwo. Okazuje się, że wiele gatunków ziół pomaga zwalczać dolegliwości równie dobrze jak farmaceutyki. Dzisiaj stosowane są powszechnie w celach profilaktycznych, kosmetycznych lub po prostu jako zamiennik tradycyjnej herbaty.

Zioła mogą występować w formie kory, nasion, owoców, liści, kwiatów oraz korzeni. Są skarbnicą naturalnych składników prozdrowotnych o działaniu antyseptycznym, przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym. Zioła wykorzystywane są wspomagająco przy dolegliwościach ze strony układu pokarmowego, moczowego i krążenia. Wszystko to sprawia, że warto włączyć zioła do swojej codziennej diety. Asortyment produktów ziołowych jest bardzo bogaty, więc aby wybrać jak najlepszy produkt należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

1)     Kupuj zioła w formie naturalnego suszu, a nie w opakowaniach ekspresowych. Kupując zioła w torebkach nie masz pewności jak zostały przygotowane i jaki dokładnie jest ich skład. Zmielone zioła mają znacznie mniejszą wartość odżywczą.

2)     Wybieraj zioła w przezroczystych opakowaniach. Dzięki temu możesz zobaczyć skład, strukturę liści, poziom rozdrobnienia i ewentualnie niepożądane zanieczyszczenia.

3)     Czytaj etykiety. Ta zasada obowiązuje także podczas kupowania ziół. Zobacz czy produkt jest 100% i czy nie ma dodatku sztucznych aromatów.

4)     Sprawdź poziom rozdrobnienia rośliny.  Wybieraj zioła w całości lub grubo rozdrobnione. Susz tego typu będzie zawierał więcej składników aktywnych, wspierających Twoje zdrowie.

5)     Spójrz na kraj pochodzenia. Ważne żeby zioła pochodziły z miejsc, w których występują naturalnie. Niezmiennie dużym powodzeniem w tej kategorii cieszą się produkty polskie.

6)     Zwróć uwagę na oznaczenia i certyfikaty. Szukaj na produktach dodatkowych oznaczeń jakości lub rolnictwa ekologicznego, świadczących o wysokiej jakości produktu.

Jak wybierać zioła? Sprawdź listę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.